Régional Jeunes 2020

Categories

Results

U15-32 (3)
1.CELIA VAN BENEDENROYAL INTER GEMBLOUX WAVRE
2.KENZA AZZAOUIJ.C. LE TREFLE N° 1
3.LENA ANTOINEJ.C.BUSHIDO SAIVE
U15-36 (3)
1.ELENA FILIPETTOJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
2.CELIA DARRASROYAL J.C.KANIDO - HERSEAUX
3.ERIN DELHAYEJ.C.IPPON SOIGNIES
U15-40 (10)
1.CAMILLE STERNONJ.C.ANDRIMONT
2.LISA GALOCHEJ.C.FLORENNES
3.CAMILLE BISSOTJ.C.BASTOGNE
3.EVA VAN HONACKERROYAL J.C.KANIDO - HERSEAUX
5.CELIA ELMEKKIJ.C.DOJO LIEGEOIS
5.APOLLINE PRIELSJ.C.GREZ-DOICEAU ASBL
7.LAMICE HIMMIJUDO CLUB ST.GILLES
7.LENAELLE BACHIEKANO J.C.TOURNAISIEN
U15-44 (11)
1.CLEA LATORRATAJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
2.MAYA HEINENJC CHAUMONT-GISTOUX ET DA
3.JADE VERBAUWHEDEKANO J.C.TOURNAISIEN
3.MORGANE MOLLERSJ.C.PLOMBIERES
5.ASA SABINA OROUSBIEVJ.C.PLOMBIERES
5.SCHAYNA MILERJ.C.UCHI-MATA FORRIERES
7.THEA DONCEELJ.C.FLORENNES
7.MARINE THUYSBAERTJ.C.SOLVAY
U15-48 (13)
1.KENZA BIDAOUIROYAL J.C. VISETOIS
2.ELYSE NAVEZROYAL J.C.MONTAGNARD-CHARLEROI
3.ALIX WIGNYROYAL INTER GEMBLOUX WAVRE
3.EVINE MAELLE OVAYOLUKANO J.C.TOURNAISIEN
5.PHUC THAO AN NGUYENROYAL J.C. MONS
5.EUPHEMIE DUQUENNOISJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
7.MARGAUX GILLESJ.C. ROYAL KODOKAN MARCHE
7.SARAH GILSONJ.C.BASTOGNE
U15-52 (7)
1.CECILE GERMYSJ.C.C-A-M AISEAU PRESLES
2.ANAIS DAVIDJ.C. BORLEZ
3.ASTRID OOSTERHUISJ.C. AUDERGHEM
3.ZOE L HOOSTJ.C.LINCENT
5.INES KHALDAOUIROYAL JUDO CLUB NIVELLES
5.LOULA OGUZASBL J.C. DE JAMBES
7.ADELE BRIOUJ.C.LINCENT
U15-57 (9)
1.MARIELLE BOUVIERJ.C.SAMBREVILLE
2.LEAH ROUSSEAUJUDO JU-JITSU DES FAGNES COUVIN
3.SEVERINE DE MOLJ.C.NAMUROIS
3.NATHALIE GARZANITIJ.C.SALM
5.LOLA DEGANDJUDO NEUPRE WALLONIE
5.EMMY ENGELENROYAL JUDO CLUB LA HULPE
7.YASMINE AGZZOUMJUDO - JU JITSU RENAISSANCE
7.ZOE FERCOTJ.C.GREZ-DOICEAU ASBL
U15-63 (5)
1.LOELIA CRAPEZJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
2.CLARA BARZINJ.C. SAMBRE ET HEURE
3.GLADYS CHIAVETTAROYAL J.C. MONS
4.ZOE CLAERBOUTROYAL INTER GEMBLOUX WAVRE
5.LISE CUVELIERJ.C.ATHOIS
U15+63 (5)
1.LEANE ENGLEBERTJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
2.RIHANE EL BOUJDAININEKO ANDERLECHT
3.MIA UNDORFROYAL J.C. STAVELOT
4.LOUISE SOENSJ.C. KOGA - MOUSCRON
5.EMELINE PAREEJ.C.IPPON SOIGNIES
U18-40 (1)
1.LEA PARYSROYAL J.C.KANIDO - HERSEAUX
U18-44 (3)
1.EVA NAGYSPRIMONT JUDO TEAM
2.VICTORIA SIBILLEROYAL INTER GEMBLOUX WAVRE
3.SASHA VAN DOORENSPRIMONT JUDO TEAM
U18-48 (6)
1.LOLA FACHEROYAL J.C.KANIDO - HERSEAUX
2.MARINE HERBILLONJ.C.DOJO LIEGEOIS
3.MARIE LOMBAJ.C.ZITA KYOTEI
3.MAELYS MINARTJ.C.GRAND HORNU
5.LISA SCHATTENSROYAL J.C.LESSINOIS
5.EMMA HENROTTINJ.C.SOLVAY
U18-52 (15)
1.ENOLA GASPARDJ.C.BASTOGNE
2.MELANIE JEUNIEAUXJ.C.REBECQ
3.LOLA RAESROYAL J.C. MONS
3.MAURINE GURAYA KHIDASASBL J.C. DE JAMBES
5.FLAVIE PREVOSTJ.C. ITTRE
5.EMILIE RIPOCHEJ.C. LA CHENAIE
7.LEA STRAGIERJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
7.LING XIA HONGROYAL INTER GEMBLOUX WAVRE
U18-57 (12)
1.LEYLA KLUCKERSROYAL J.C. VISETOIS
2.CHIMENE CARDONROYAL J.C. MONS
3.CHARLINE LARROQUEA.M. ROYAL POSEIDON RYU
3.EMMA STRAGIERJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
5.MELISSA BEVINGTONJUDO JU-JITSU DES FAGNES COUVIN
5.CANDICE CASTINJ.C.ASAHI
7.LUCIE BELOTTEJ.C.VERLAINE
7.CHARLINE SOLBREUXECOLE JUDO ERQUELINNES
U18-63 (13)
1.NORAH FREDERIXASBL J.C. DE JAMBES
2.CHLOE ARTJ.C.DOJO LIEGEOIS
3.ELISA DZIEGALAROYAL J.C. MONS
3.LINA KAMBOUIA.M. ROYAL POSEIDON RYU
5.CELIA JAMARROYAL JUDO CLUB PEPINSTER
5.CELIA HOUBENROYAL J.C.BEYNOIS ET AM
7.ORIANE COOLSAETJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
7.ESTELLE DEKIEREJ.C.GREZ-DOICEAU ASBL
U18-70 (10)
1.HELENA DIDDENJUDO TEAM HERMEE
2.CLARA FONTAINE NGONGOSPRIMONT JUDO TEAM
3.JULIE VAN DELSENJ.C.FRAMERIES
3.ROMANE MAGGIOROYAL J.C. MONS
5.MARINE GERINJ.C.OLYMPIC BRAINOIS
5.MELISSA CORBISIERJ.C.ROYAL ARDENNE-JUDO
7.EMILIE GENOTASBL J.C. DE JAMBES
7.LUNA DELOBBEJ.C.SAINT-DENIS
U18+70 (10)
1.LEA ISTATJ.C.SAMBREVILLE
2.FLORINE SCHEITLERJ.C.LINCENT
3.VICKY SCHEITLERJ.C.LINCENT
3.GABRIELLE BOUVIERJ.C.SAMBREVILLE
5.YVELINE SCHMITZJ.C.SALM
5.ANNETTE LIVANE MEBONG KONEOASBL J.C. DE JAMBES
7.NAOMIE MAESJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
7.AMANDINE DIDEMBOURGJ/JJ.CLUB ARLON
U21-48 (1)
1.LAURA LECHIENJC.KODOKAN VIESVILLE
U21-52 (6)
1.LORINE CHOPINJ.C.DOJO LIEGEOIS
2.OLIVIA FILIPETTOJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
3.LAURENCE CHAVAGNEJ.C.OTTIGNIES
3.EMMA MASUYJ.C.OUFFET
5.ELYNA THIBEAUJ.C.BUDO BRUXELLES
5.LINA MOUTIROYAL JUDO BUDO CLUB HERSTAL
U21-57 (9)
1.CLEMENCE DUBOISJUDO NEUPRE WALLONIE
2.MANON LECHARLIERJ.C.FRAMERIES
3.NOURIA LOUISE IDRISSAROYAL BRUSSELS JUDO INSTITUTE
3.CASSANDRA SANFILIPPOE.RANSARTOISE DE JUDO - S.BUGLI
5.JUSTINE DETRICHEJ.C.ZITA KYOTEI
5.SHAMINU TETAASBL J.C. DE JAMBES
7.ORIANE DATHJ.C.SAKURA BRAINE
7.LEONIE JANSSENJ.C.WELLIN
U21-57 3e Place (2)
1.NOURIA LOUISE IDRISSAROYAL BRUSSELS JUDO INSTITUTE
2.CASSANDRA SANFILIPPOE.RANSARTOISE DE JUDO - S.BUGLI
U21-63 (7)
1.ALESSIA CORRAOROYAL J.C. VISETOIS
2.CARLA AUGUSTINJUDO TEAM HERMEE
3.COSIMA GRUMIAUXJ.C.IPPON SOIGNIES
3.ENOLA ALVANROYAL CROSSING CLUB SCHAERBEEK
5.CHLOE BIERNAUXJ.C.SAMBREVILLE
5.AGLAE JULLIENJ.C.IPPON SOIGNIES
7.AMANDINE FILIPETTOJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
U21-70 (9)
1.BRITTANY CARDONROYAL J.C. MONS
2.CHLOE ALBERTJ.C. ROYAL KODOKAN MARCHE
3.ANAELLE DUFOURROYAL BRUSSELS JUDO INSTITUTE
3.CLARYS WILMOTROYAL J.C.MONTAGNARD-CHARLEROI
5.MANON HARDATJ.C.ZITA KYOTEI
5.LOREDANA DUROISINJ.C.SIRAULT
7.JONNA VOELLROYAL JUDO CLUB PEPINSTER
7.LAURINE GREGOIREJ.C.FLORENNES
U21+78 (5)
1.EMILIE NTWA ELONGAASBL J.C. DE JAMBES
2.LEYLA JAMAIGNEJ.C.SAMBREVILLE
3.CLOE BRAECKEVELTJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
4.MARIE LISE MOINETJ.C.BASTOGNE
5.AISSATOU SARRJ.C. JUDO KODOKAN VALCA